Dziś jest , imieniny obchodzą:

Polonijny kącik sportowy

Końcówka roku była bardzo intensywna oraz miała pokazać, na co nas tak naprawdę stać. Nadszedł bardzo wyczekiwany mecz z depczącą nam po piętach drużyną Cristal Boys. Wszyscy stanęli na wysokości zadania, co nam pozwoliło na spędzenie spokojnych Świąt i wejść w Nowy Rok jako samodzielny lider!

FC Polonia – Cristal Boys 2-0

Bagiński 10’,
Zieliński 55’

Wreszcie przyszedł czas na najbardziej wyczekiwany mecz rundy. Drużyna Cristal Boys od początku sezonu pokazała, że będzie walczyć o najwyższe cele. Mało kto spodziewał się, że beniaminek będzie szedł łeb w łeb z Polonią. Mecz nie zawiódł nawet najbardziej wybrednych kibiców. Ekipa z Merchtem okazała się bardzo młoda, zmotywowana i grająca bez kompleksów.
Jednak zapał przeciwników został ostudzony już w 10 minucie, gdy po doskonałym dośrodkowaniu z rzutu wolnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Łukasz Bagiński i pięknym strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce.
Goście nie potrafili odpowiedzieć na nasze natarcia, w 55 minucie wyśmienitą akcję lewą stroną boiska przeprowadził Kazimierz Zieliński. Kilka szybkich podań i popularny „Kazik” znalazł się w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem. Lewa noga, strzał i bramka. Cristal Boys na łopatkach. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji naszej drużyny.
Misja zakończona sukcesem, odskakujemy na sześć punktów i zasiadamy coraz głębiej w fotelu lidera!

FC Polonia – Tervuren Rangers 4-1

M. Piekarski 15’,
D. Dąbrowski 32’,
Bagiński 53’, 58’

W ostatnim meczu rundy jesiennej podejmowaliśmy zaprzyjaźnioną drużynę Tervuren Rangers.
W pierwszym spotkaniu padł remis 1-1, był to pierwszy mecz sezonu, parę nowych twarzy, nowy trener, nowa koncepcja gry. Duży wpływ na końcowy wynik meczu miał brak zgrania naszego zespołu.
Minęło parę miesięcy i wszystko zaczęło nabierać kształtu, przyszła dobra gra, przyszły wyniki i fotel samodzielnego lidera. Przyszedł także czas na rewanż…
Pierwsza połowa przebiegła pod nasze dyktando, pierwszą bramkę, pięknym strzałem z ponad 25 metrów strzelił Marek Piekarski. Goście zagrozili nam dwukrotnie, za pierwszym razem piłka odbiła się od słupka, za drugim, po interwencji Dariusza Filipka, na poprzeczce.

Tuż przed przerwą, Damian Dąbrowski płaskim strzałem w długi róg pokonał bramkarza Rogersów i wyszliśmy na pewne prowadzenie. Druga odsłona meczu pokazała, że zbyt duża pewność siebie może nas zgubić.
Gra się znacznie uspokoiła, większość meczu toczyła się w środku pola.Goście po raz kolejny oddali niebezpieczny strzał, który i tym razem zatrzymał się na słupku.
Cóż, podobno szczęście sprzyja lepszym… Graliśmy coraz gorzej, dzięki czemu po kolejnej akcji goście zdobywają bramkę.
Dużo ożywienia w grze wniosło pojawienie się na boisku Łukasza Bagińskiego.
Przeprowadziliśmy parę ładnych akcji, po dwóch z nich popularny „Bagi” wpisał się na listę strzelców, wynik końcowy 4-1!

Polecamy

W czasach, gdy nasz mózg jest zalewany niezliczoną ilością informacji, które potem musimy przetworzyć, coraz trudniej przychodzi nam zapamiętywanie numerów, dat, haseł, adresów czy nawet imion.

W piątek (17 czerwca) w przedstawicielstwie Wielkopolski w Brukseli odbyło się wydarzenie „Zaradne Polki w Brukseli”, którego inicjatorką była wielkopolska Posłanka do Parlamentu Europejskiego Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.

Nikogo nie trzeba dziś przekonywać, że znajomość języków obcych jest w dzisiejszym, zglobalizowanym świecie nie do przecenienia. A już w szczególności emigrantów.

Będziemy mieli dziecko! Gratulacje! Jak czuje się partnerka? A dlaczego nikt nie zapyta jak czuje się przyszły tata? To równie wielka zmiana i w moim życiu.

To nie żart – w asortymencie niedawno otwartego w Eindhoven sklepu są suknie ślubne chroniące pannę młodą przed postrzałem. Jednakże, podobnie jak kuloodporne krawaty, jest to sprzęt na zamówienie.

Ponad stuletnia historia istnienia, wiekowy sprzęt, specjalny rodzaj piw oraz entuzjazm zespołu browaru to są składniki na dobrą podróż piwną w sercu Brukseli. Cantillon to jednocześnie browar i muzeum - żywy zabytek, śmiało idący ku przyszłości.

Jednym z symboli Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej powinien być... świniak. I jeśli nie jest, to chyba wyłącznie dlatego, że o ile PRL-u się raczej powszechnie wstydzimy, to jednak chyba nie zdołaliśmy się jeszcze z niego (z Peerelu, a nie ze świniaka) porządnie otrząsnąć.

W dniach 29-27 czerwca na kanale niedaleko Brukseli odbyła się pierwsza szkółka karpiowa. Głównym pomysłodawcą oraz organizatorem tej imprezy był znany karpiarz-tester firmy Bandit Carp, Mariusz Narel.

O co w tym wszystkim chodzi? Reguły tej gry wyglądają jak scenariusz podrzędnego horroru. Reguły „Niebieskiego Wieloryba” aranżuje tak zwany „opiekun”. Przez 50 dni trzeba wykonywać określone zadania, polegające na zadawaniu sobie bólu.

Połowa wakacji za nami. W trakcie urlopu wykonaliśmy już setki zdjęć, aby nie powiedzieć, że nawet tysiące. Co przypomina mi o jednej z moich kursantek, która na wyjeździe plenerowym zrobiła ponad 1000 zdjęć w jeden dzień. Ważnym elementem fotografowania jest też selekcja zrobionych zdjęć. Po powrocie z fotograficznej wyprawy trzeba wybrać najciekawsze zdjęcia oraz skasować te, które są podobne lub mniej udane.