Dziś jest , imieniny obchodzą:

Polonijny kącik sportowy

Końcówka roku była bardzo intensywna oraz miała pokazać, na co nas tak naprawdę stać. Nadszedł bardzo wyczekiwany mecz z depczącą nam po piętach drużyną Cristal Boys. Wszyscy stanęli na wysokości zadania, co nam pozwoliło na spędzenie spokojnych Świąt i wejść w Nowy Rok jako samodzielny lider!

FC Polonia – Cristal Boys 2-0

Bagiński 10’,
Zieliński 55’

Wreszcie przyszedł czas na najbardziej wyczekiwany mecz rundy. Drużyna Cristal Boys od początku sezonu pokazała, że będzie walczyć o najwyższe cele. Mało kto spodziewał się, że beniaminek będzie szedł łeb w łeb z Polonią. Mecz nie zawiódł nawet najbardziej wybrednych kibiców. Ekipa z Merchtem okazała się bardzo młoda, zmotywowana i grająca bez kompleksów.
Jednak zapał przeciwników został ostudzony już w 10 minucie, gdy po doskonałym dośrodkowaniu z rzutu wolnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Łukasz Bagiński i pięknym strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce.
Goście nie potrafili odpowiedzieć na nasze natarcia, w 55 minucie wyśmienitą akcję lewą stroną boiska przeprowadził Kazimierz Zieliński. Kilka szybkich podań i popularny „Kazik” znalazł się w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem. Lewa noga, strzał i bramka. Cristal Boys na łopatkach. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji naszej drużyny.
Misja zakończona sukcesem, odskakujemy na sześć punktów i zasiadamy coraz głębiej w fotelu lidera!

FC Polonia – Tervuren Rangers 4-1

M. Piekarski 15’,
D. Dąbrowski 32’,
Bagiński 53’, 58’

W ostatnim meczu rundy jesiennej podejmowaliśmy zaprzyjaźnioną drużynę Tervuren Rangers.
W pierwszym spotkaniu padł remis 1-1, był to pierwszy mecz sezonu, parę nowych twarzy, nowy trener, nowa koncepcja gry. Duży wpływ na końcowy wynik meczu miał brak zgrania naszego zespołu.
Minęło parę miesięcy i wszystko zaczęło nabierać kształtu, przyszła dobra gra, przyszły wyniki i fotel samodzielnego lidera. Przyszedł także czas na rewanż…
Pierwsza połowa przebiegła pod nasze dyktando, pierwszą bramkę, pięknym strzałem z ponad 25 metrów strzelił Marek Piekarski. Goście zagrozili nam dwukrotnie, za pierwszym razem piłka odbiła się od słupka, za drugim, po interwencji Dariusza Filipka, na poprzeczce.

Tuż przed przerwą, Damian Dąbrowski płaskim strzałem w długi róg pokonał bramkarza Rogersów i wyszliśmy na pewne prowadzenie. Druga odsłona meczu pokazała, że zbyt duża pewność siebie może nas zgubić.
Gra się znacznie uspokoiła, większość meczu toczyła się w środku pola.Goście po raz kolejny oddali niebezpieczny strzał, który i tym razem zatrzymał się na słupku.
Cóż, podobno szczęście sprzyja lepszym… Graliśmy coraz gorzej, dzięki czemu po kolejnej akcji goście zdobywają bramkę.
Dużo ożywienia w grze wniosło pojawienie się na boisku Łukasza Bagińskiego.
Przeprowadziliśmy parę ładnych akcji, po dwóch z nich popularny „Bagi” wpisał się na listę strzelców, wynik końcowy 4-1!

Polecamy

Sierpień. Połowa wakacji już za nami… Część rodaków dopiero wyjechała na urlop, ale sporo z nich już wróciło do Belgii.

Zbliżające się lato to okres wzmożonych podróży wakacyjnych i urlopowych. Wiele z letnich wyjazdów odbywa się na trasach międzynarodowych i coraz częściej samolotami. Mimo tego, nie wszyscy pasażerowie znają swoje prawa w przypadku anulowań lub opóźnień lotów.

Czas Świąt, czas wyciszenia, zastanowienia i rodzinnych spotkań przy świątecznym obiedzie. Kolejny przystanek na drodze w poszukiwaniu życiowych smaków.

W ubiegłym miesiącu po raz kolejny natknęłam się na znanym portalu na artykuł ostrzegający internautów przed oszustami wyłudzającymi pieniądze od użytkowników sieci.

Czerwiec to szczególny miesiąc. Najpierw świętujemy Dzień Dziecka, potem Dzień Ojca i oczywiście przygotowujemy się do nadchodzących już wakacji.

Mam przyjemność rozmawiać z panem Andrzejem Szorcem, kapitanem polonijnej drużyny Darta.

Kolonia, znana na świecie z wody kolońskiej, posiada także swoje piwo. Może być warzone tylko w Kolonii i okolicach i jest ono nieodłączną częścią charakteru miasta i jego mieszkańców.

23 kwietnia, w EWSPA Domu Polskim, mieliśmy okazję zobaczyć film dokumentalny pt. „Jestem Kuba”, w reżyserii Norweżki Ase Svenheim Drivenes, którego producentem polskim był Edward Porembny.

Ustawodawstwo belgijskie przewiduje kilka różnych rodzajów urlopów do wykorzystania przez rodziców oczekujących potomstwa lub posiadających dzieci w wieku poniżej 18 roku życia.

Kamil ma 11 lat. Wychował się częściowo w Polsce, częściowo w Belgii.